Bulgarian fans

Поговорим на родных языках / Speak your native language here!

Moderators: English Admin, Модераторы

User avatar
Lina
Posts: 124
Joined: Tue 02 May 2006, 23:33
Location: Bulgaria

Unread post by Lina »

"Търговци" останаха без "Виа-гра"

Неотдавна жителите на малкото градче Ирлень, близо до Киев, станаха свидетели на истински "звездопад".По местния пазар на тълпа ходели известни актьори, а всичките им двжения щателно заснимала камера.Естествено знаменитостите дошли в провинцията не за да пазаруват- компанията "Фильм Ю Ей." снимала по поръчка на канал "Интер" сериала "Търговци".

Двама приятели математици- Никита Икушин (Даниил Страхов, "Бедната Настя") и Андрей Степаненко (актьор от Киевският театър на младия зрител), за да могат да прехранват семействата си, започват да се занимават с бизнес.Ситуацията в семействата им съвсем не е проста- Алла (Инна Гомес, "Рожденият ден на Буржуата"), съпругата на Никита, очаква дете, но шефът и (Владимир Горянский, "Рождения ден на Буржуата") не я оставя намира опитвайки се да я събере със своя бизнес партньор (Ивар Калыныниш), който много харесва Алла.Жената на Андрей Мила (Любовь Толкалина, "Антикиллер") се опитва да осигури живота си по друг начин-организирайки женска поп-група с името "Витамин" с парите на своя баща (Лесь Заднипровский, актьор от столичния театър И.Франко). Ще постигнат ли успех във всички начинания? Скоро ще видим.

Грим по лицето? За нищо на света!

С актьорския състав режисорката на филма Татьяна Магар ("Нощта на въпросите") се справила доста бързо.Само че никак не могла да намели "своя" Никита.Заради това се наложило специлно да ходи в Москва.След многочислени кастинги всички стигнали до извода, че за тази роля най-подходящ е Даниил Страхов, но.. "Как да го утвърдя на ролята?- тъгувала Татьяна,- Той е добър актьор, но пекалено красив- ще отвлича вниманието на зрителите..."На снимачната група и коствали немалко усилия да убеди режисьорката, че красотата няма да попречи н филма.Гримьорите от своя страна се кълнели, че така могат да обработят Даниил, че и родната му майка да не го познае.Вярно, да изпълнят обещанието си и да обезобразят с грим лицето на актьора до неузнаваемост така и не се решили.Затова по време на снимките хората веднага познавали Страхов и се нареждали с цели опашки по киевските улици, за да вземат автограф от него.По този случай от близките до местата на снимките магазинчета за вестници веднага се изкупали всички плакати, календари и картички с кадри от "Бедната Настя" веднага се изкупували, а момичетата се нареждали на допълнителна опашка, за да се фотграфират със своя кумир.
Дните минавали, а количеството желаещи да вземат автограф от Даниил не намалявало.Тогава някой от снимачната група решил да помогне и започнал да хвърля на най-видното място бутафорни долари.И тълпата, обграждаща Страхов мигом се преместила там- за да събира изкуствените пари.

Носете парите в куфари!

Доларите, спасили Даниил, и във филма играят немалка роля, макар че в този момент са били изпълнили мисията си.Макар че в началото, съгласно сценария, в кадър трябвало да се появява не куфар с долари, а с евро.Продуцентът и режисорът дълго спорили съществувала ли е в постперестроечния период тази валута (именно по това време се развиват събитията във филма), но така и не стигнали до единно мнение по въпроса и затова, за да избегнат казуса решили да заменят еврото с долари.Наличието на много (макар и изкуствени) пари на снимачната пощадка постоянно сужило като повод за шеги.Един от актьорите казал на изпълнителния продуцент Артем Доллежал: "Все се оплакваш, че нямаш пари, а имаш цял куфар!", на което Артем отговорил: "Добре! Значи вече ще давам заплатите на всички от тези пари!"

Ще се бием и ще се извиняваме

В една от сцените Инна Гомес и Ивар Кальныныш трябвало да се карат.На Ивар, като на много интелигентен мъж, му било неудобно д се обръща грубо към крехката девойка.Режисьорката наредила на актьорите: "Инна, Ивар, карайте се! Вие се ненавиждате!".Актьорите добросъвестно се карали, но се получавало неправдоподобно.От ситуацията се измъкнала Инна: тя събрала смелост и ударила Ивар по лицето.Ударът и се оказал силен и Ивар инстинктивно започнал да се отбранява.Но когато режисьорката казала :"Стоп! Заснето!" той веднага отишъл при Инна и започнал да се извинява.Гледайки тази умилителна сцена Владимир Горянский казал: "Деца, а вие поне застраховани ли се?"

Джентъмените предпочитат брюнетки

По време на снимките между Даниил Страхов и Инна Гомес се установили много нежни отношения.
-Инна винаги ми е харесвала,- казва Даниил,- и много се радвам, че отново работим заедно.След "Маросейка,12" периодически се чуваме по телефона и много се радваме, когато се видим, макар че заради постоянната ни заетост това рядко ни се случва.А тук най-накрая ни се удаде възможност доста да си поговорим.
Актьорите прекарвали цялото си свободно време заедно.Тъй като Инна постоянно се разкъсвала между работата в москва и снимките в Киев, Даниил всеки път я посрещал на летището.С една дума- истински джентълмен!

Шампанско? Здрава напитка!

Във филма има сцена, в която Никита и Андрей, по случай откриването на нов офис, разбиват в стената бутилка шампанско (за да се сключват в офиса само изгодни сделки).По време на снимките Страхов и Степаненко приели сериозен вид и замахнали...но не успели да разбият бутилката от първия дубъл- бутилката се оказала много устойчива на удари! Снимачната гупа много се смяла и дори предложила на актьорите да обядват- за да съберат сили.Момчетата се отказали от обяда, но вложили цялата си злост във втория удар.Този път успешен.

Между впрочем

Прототип на екранната поп-група "Витамин" станало именитото трио "Виа-гра".Отначало планирали солистките на групата да изиграят във филма самите себе си, но плътният график с гостроли не им позволил да вземат участие в снимките.
По същата причина (заетост) Валерий Меладзе не изиграл ролята на банкера, която по сценарий била предназначена за него.

Жертви в името на изкуството

На снимачната площадка не минало без нещастни случаи.Виктор Степаненко си счупил палеца, Даниил Страхов силно си ударил челото в камерата.Знаейки, че гипсът се вижда в кадър, Степаненко извършил подвиг- махнал го.А синината на Страхов просто покрили с грим.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
User avatar
Lina
Posts: 124
Joined: Tue 02 May 2006, 23:33
Location: Bulgaria

Unread post by Lina »

Image

Image

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
User avatar
Lina
Posts: 124
Joined: Tue 02 May 2006, 23:33
Location: Bulgaria

Unread post by Lina »

Image

Image

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
User avatar
Lina
Posts: 124
Joined: Tue 02 May 2006, 23:33
Location: Bulgaria

Unread post by Lina »

Талисман на любовта

Края на XIX век.В дома на богатия промишленик Уваров постъпва новата прислужница Лиза.Появяването и обостря и без това сложните отношения между членовете на голямото семейство.Неопитната Лиза се влюбва в един от братята Уварови, но в течение на времето разбира, че той не е достоен за нея.Има човек, който обича Лиза истински, но...
С имението е свързана старинна легенда за съкровище, което е скрито в мазето.Пътят към него може да покаже единствено тайнствен талисман.Миналото оживява- въшебният камък навлиза в живота на обитателите на дома.В лова за него са въвлечени все нови и нови персонажи.Той минава от ръка на ръка, от един собственик- на друг.Талисманът с магически образ променя съдбата на всички герои.Но какво я чака щастливката, която разгадае тайната му? Власт? Щастие? Богатство? Любов?

Касандра

Всички ме наричат Касандра.Помня родителите си съвсем малко и не знам как се казвам в действителност.Казват, че съм красива.Виждам как ме гледат мъжете.Но какво от това? Никой от тях не ми харесва.Умея да предсказвам бъдещето.Вглеждайки се в човека мога да предскажа съдбата му.Този дар ми е от мама и от баба.Разказвали са ми, че баба е предсказала дори смъртта на императора.Мама ми е завещала преди смъртта си никога да не лъжа хората.Ако видя, че човекът скоро ще умре така и да му кажа.Иначе дарбата ми може да изчезне.Макар че понякога е толкова страшно да кажеш истината.Тогава казвам, че нищо не виждам...

Светлана Ходченкова
Родена на 21 януари 1983
Студентка в театралното училище Щукин
Филмография:
2003 "Благословите женщину"
2004 "Карусель"
2005 "Не хлебом единым"
2005 "Риэлтор"


Лиза Кольцова


-Родила съм се в бедно семейтво на селяни.Детството ми мина нерадостно.Мама работеше много и се усмихваше рядко.Много исках да уча, но успях да науча само азбуката от съседското момиче.Н винаги съм вярвала, че ще дойде и по-добро време.Обичам хората.Обичам да говоря с тях.Дори и при най-малката възможност ще им помогна.Понякога радсоттта така ме изпълва, че съм готова да прегърна целия свят.Сега служа у господата Уварови, те са толкова добри.А им се случват толкова много неприятности и нещастия! Те са славни деца, но някаси неразбрани.Знаете ли какво искам? Да срещна голямата любов и да се омъжа.Толкова ми липсват нежност и грижа!

Татяна Арнтгольтц
родена 1983
завършила ВТУ Щепкин, курсът на Н.Н.Афонин
Филмография:
1999 "Простите истини"
2000 "Next"
2003 "Меден месец"
2003 "Москва.Централен окръг"
2004 "Новата година се отменя"
2004 "Кавалери на Морска звезда"
2005 "Последният уикенд"


Ольга Уварова

-Аз съм голямата дъщеря на Гавриил Уваров от първия му брак.Обичам семейството си, разбира се, но не мога да понасям когато ми казват какво да правя.Аз съм умна, хитра, страхувам се да се показвам като нескромна, красива.Защо да скривам достойнствата си? Искам да блестя! Не разбирам понатите си, които заради якакво си глупаво стеснение не правят това, което наистина искат.Знам, че заради любова си е направя всичко.Дори против мен да застане целият свят!

Любов Толкалина
родила се е 1978г.
1999 завършила театралния факултет ВГИК
Работила в театъра на руската армия
Филмография:
1999 "Затворник"
2000 "Турски марш"
2000 "Траектория на пеперудата"
2002 "Линия на защитата"
2002 "Антикллер"
2003 "Обичам те"
2003 "Антикллер2: Антитерор"


Даниил Дронов


-Пътешествам много.Най-накрая се добрах до Петербург.Видях много страни и познах любовта на много жени, но все още не съм изпитал пълното щастие, все нещо не достига.Сега, когато разбрах за талисмана, разбрах, че ми е нужен.Защото недосегаемите цели ме привличат.Сериозните препятствия, били те недостъпна жена, или царско наказание правят живота наистина интересен и го изпълват със смисъл.

Даниил Страхов
роден на 2 март 1976
1993 постъпва в училището настудио МХАТ, след година е в Театралното училище Щукин.2001 е актьор в театъра на Мала Брунна.В началото а 2003/2004 получава творчески отпуск и пристъпва към активна работа в кино- и телевизионни проетки.
Филмография:
1996 "Кариерата на Артуро Уи.Нова версия"
2000 "Маросейка 12.Няма повече срещи"
2002 "Бригада"
2002 "Главни роли"
2003 "Най-хубавият град на земята"
2003 "Евлампия Романова.Следствието води дилетант"
2003 "Бедната Настя"
2004 "Звездоброецът"
2004 "Зецата на Арбат"
2004 "Никога не казвай никога2"
Лауреат на премията Московски дебюти 97-98 за най-добра мъжка роля, "Чайка 2001"- фатален мъж, приз за най-добра мъжка роля на международния фестивал на театралните училища във Варшава (2002)


Александр Уваров


-Аз съм големият син на Гавриил уваров от първия му брак.Не се боя от никой и от нищо.Казват, че съм хладен и егоист.Не е така.Обичам семейството си, брат си, баща си, сестраси и дори мащехата си.Тя стана добра съпруга на баща ми.Честно казано искам тихо семейно щастие, но досега нищо не се получава.Затова се старая изцяло да се отдам на работата си.Сега съм увлечен от нов проект- железодобивна компания.Увлекателна абота, признавам си.Представям си: а ако прекарам железодобивни пътища през цялата страна! Ще стана богат и знаменит! В тази работа има повече хазарт, отколкото в рулетката!

Анатолий Белый
завършил висшето еатрално училище Щепкин през 1995
1998- става актьор в театъра К.С.Станиславски
2003 приет в трупата на Художествения театър
Филмография:
1998 "Мама"
2000 "Москва"
2000 "Тихите водовъртежи"
2001 "Обикновени дни"
2003 "Каменская-3"


Павел Уваров


-Аз съм малкият син на Уваров.Казват, че съм лекомислен и безгрижен.Може.Има твърде много силни личности в семейството ми-баща ми, по-големите ми брат и сестра.Не мога да понасям да работя.п Предпочитам да живея като волна птичка, особено леко и приятно ми е извън дома, да яздя кон е страхотно! Или да ходя при жените в бордея.Защо да се обременявам със задължения?Живее се веднъж, така че нека се насладим на живота.

Станислав Бондаренко
роден на 2 юли 1985
студент 3-и курс на ГИТИС
Филмография:
2004 "Рота"


Кой кого обича

Лиза обича Павел, но той я използва.В края на сериала я обича Александър.Олга обича Борис Глушовски.Но той е женен.Касандра обича Даниил.Александър е женен, но не обича жена си.Даниил не обича никого, той използва жените като красиви играчки.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
User avatar
SladUranka
Posts: 163
Joined: Tue 01 Aug 2006, 15:23
Location: Русе,Болгария

Unread post by SladUranka »

И аз слагам маска на такъв, какъвто не съм - животът ме принуждава


Даниил Страхов, който скоро навърши 29 години, произхожда от семейство, което няма нищо общо с киното. Майка му е психотерапевт с частна практика. Баща му е филолог, специалист в интересната област на етнолингвистиката. Днес живее в Бостън, САЩ, заедно с по-малката сестра на Даниил и продължава да се занимава с научна дейност. Именно той е причината за рядко срещаното име на Страхов - през 1976 г. проучвал живота на княз Даниил Галицки, личност, която така го впечатлила, че решил да кръсти сина си на него. А самият Даниил си спомня за детството си: "Макар че родителите ми бяха интелектуалци, аз бях среден ученик. До седми клас се справях добре, но след това училището ми стана досадно, започнах да се интересувам от други неща и просто спрях да уча. За радост на родителите си по същото време спрях и да се бия - до седми клас бях голям побойник."
Родителите не се опитват да влияят на
на сина си и го оставят сам да си избере с какво да се занимава. Той избира да стане актьор.
През 1993 г. Даниил завършва средното си образование и е приет в актьорската школа студия към МХАТ (Московския художествен академичен театър). След първата година се мести в Шчукинското училище за актьори. Още като студент Даниил дебютира в киното.
След като завършва института. Даниил
Страхов е приет в трупата на театър "Гогол". Дебютът му е много успешен. Още първата му главна роля - на княз - му
носи награда. Следващата нашумяла роля на актьора е на масовия убиец канибал Андрей Чикатило, останал в историята с 53 убийства на деца, разстрелян през 1994 г. Даниил дълго се колебае дали да я приеме:
- Не мога да си кривя душата и да твърдя, че ми е било приятно да играя този герой. Докато работех върху образа, се чувствах
омръсен. Задачата ми се усложняваше допълнително от факта, че пиесата беше моноспектакъл - едночасов монолог на маниака преди екзекуцията, и аз изнасях целия спектакъл на гърба си."
Но точно когато кариерата на младия актьор потръгва, той по неясни причини внезапно напуска театър "Гогол" и остава без работа почти две години. Даниил казва, че тогава осъзнал смисъла на думите на знаменитата актриса Фаина Раневска: "Самотата е когато чакаш да звънне телефонът, а звъни будилникът."
Нещата се обръщат през 1999 г., когато предлагат на младия актьор да играе в театъра в "Дванадесета нощ" на Шекспир и Върху него се струпват предложения за десетки роли в театъра, киното и телевизията, снима се в реклами и сериали, независимо че в киното и телевизията играе малки роли предимно на неудачници и злодеи.

„Бедната Настя"
Ролята на непреклонния и благороден барон Корф в "Бедната Настя" е звездният му шанс: Героят му веднага завладя сърцата на женската публика - от момичета до зрели жени. Медиите заговарят за "корфо-мания". Даниил Страхов е обявен за новия руски секссимвол. Но той се опитва да избегне този щемпел, защото смята, че освен с привлекателна външност е и сериозен актьор. За героя си Даниил Страхов казва: "Опитах се да превърна Корф от отрицателен в положителен герой и да променя характера в развитие."
Познат с това, че много внимателно подбира ролите си, Страхов дълго се колебае дали да приеме ролята на младия барон Корф - опасява се, че ще му лепнат етикет на актьор от сапунени сериали. Накрая все пак надделява желанието му да участва в историческа драма от голям мащаб.
Кастингът за изпълнителите в "Бедната Настя" продължава две години. Страхов е одобрен за ролята на барона след година и половина, през които прави проби в костюми сред истинските декори.
Графикът на снимките е много тежък. Работният ден трае по 10-12 часа. Понякога снимките свършват в три през нощта и се възобновяват в осем сутринта. Сценарият се пише едновременно със снимките както в Холивуд.

Бракът
В личния си живот Даниил Страхов също е щастлив човек - той е женен за колежката си Мария Леонова, с която се запознават още като студенти, когато са учили в един и същи курс. Даниил признава, че той бил този, който се влюбил в Маша от пръв поглед, но тя не му обърнала внимание. Пътищата им отново се пресичат след няколко години, когато двамата попадат в трупата на театър "Гогол". Тогава започва връзката им. След четиригодишен съвместен живот Даниил и Маша сключват брак. Освен актриса Маша е и дизайнер. Тя е художник декоратор на някои от спектаклите в театъра, в който играе.

На сериозния актьор не му трябва фитнес. Репетициите го изтощават достатъчно

- Кога решихте да станете актьор?
- Като ученик никога не съм мечтал да стана актьор, любимият ми предмет беше математиката и смятах да кандидатствам право. Безумната идея да стана актьор се появи в главата ми изневиделица, когато бях вече в последния клас. Дори аз се изненадах, какво остава за близките ми.

- Родителите ви опитаха ли се да ви разубедят, когато им казахте, че искате да станете актьор?
- Не, дори напротив. Първо, защото аз съм такъв човек, че като си наумя нещо, никой не може да ме разубеди. Второ майка ми изцяло подкрепяше решението ми. Колкото и да е странно, още първата година ме приеха в актьорската школа към МХАТ. Но след първата година се преместих в Театралното училище.

- Добър студент ли бяхте?
- Не, напротив. Мое би причината беше младостта ми или липсата на опит, а може би преподавателите ми не намираха правилния подход. В един момент мислех дори да се откажа и да запиша нещо друго.

- И как преодоляхте този период?
- В дъното на душата си не исках да сменям професията. Работих известно време като сервитьор в ресторанта на института, но когато бях вече в четвърти курс, започнахме да играем малки роли в московските театри. Тогава ме забеляза един режисьор от театър "Гогол" и ме покани да работя при тях.

- Как бихте описали характера си?
- Като повечето хора, които живеят в голям град и имат много контакти, и аз често, съм принуден да нося определена маска. Това е неизбежно. В някои отношения си оставам наивник, макар че вече натрупах известен опит. И досега не мога да се възприема като зрял човек, въпреки че се опитвам да създавам такова впечатление. Все пак съм само на 29 години.

- Как поддържате физическата си форма?
- Имам толкова много работа, че физическата ми форма май се поддържа сама. Репетициите са си цяла тренировка. Само веднъж ми се наложи да отслабна за пиесата “Портретът на Дориан Грей": За месец и половина с диета и физически упражнения свалих седем килограма.
- А ако не бяхте станали актьор, какъв бихте искали да бъдете?
- Това е сложен въпрос. Сега имам много ангажименти - работя в театъра, имам предложения за роли в киното, тоест - смятам се за късметлия. Провървя ми и с работа та, и с приятелите. Така че и наум не ми идва да си сменя...професията.
- Работили сте с много известни имена от киното, театъра и телевизията. Кого смятате за свой учител?
- Имал съм много преподаватели, но за свой най-важен учител смятам себе си - никой не се отнася към работата ми по-строго от мен.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
User avatar
SladUranka
Posts: 163
Joined: Tue 01 Aug 2006, 15:23
Location: Русе,Болгария

Unread post by SladUranka »

За Талисман любви

Създателите на Бедната Настя отново се захванаха за романтическа история от 19 век,и един от най-популярните "сериални"кра-
савци Даниил Страхов,ще се появи във 60-серииния телероман Талисман Любви във непривичен за зрителя образ на авантюрист и
пътешественик Даниил Дронов.В почивката между снимките си пообщувах с Даниил Страхов.
-Пред огледалото не репетирам.Това не е правилно.Когато се снимаш в подобни проекти и се получава така че трябва да ванеш
героя си "за брадата" то тогава вече не е нужно да хабиш голямо количество време,за да разнищиш мотивите за неговите постъпки
Бързо започваш да се съобразяваш как трябва да изиграеш този или онзи епизод.А вече за да умееш да го ванеш за тази "брада"
отначало трябва да "пораснеш"Тоест в максимално кратък срок от време да направиш всичко за да разбереш героя си.
-И какво представлява вашият персонаж?
-Даниил Дронов е авантюрист-късметлия.Не толкова силен.Вътрешно много подвижен.Такъв Иван-глупака,който със сигурност обаче
не е глупак.Любител на приключенията на своята си глава,говоря общо.
-Тоест Дронов вие Дронов вече сте го хванали "за брадата"
-За сега такова чувство няма у мен.Понякога даже се паникьосвам-струва ми се че не се получава.Но маята задача масимално се
състой в това,той по нищо да не прилича на Барон Корф от Бедната Настя.Ако съм в състояние да докажа че мога да играя и
други роли,ще бъда щастлив.Корф например напълно не беше склонен към авантюри.Той е прикован в себе си и въвтешният си свят,
той се бореше със свойте страсти и системата от морални ценности за него е много важна.Дронов получава от този живот
удоволствие и света за него е преди всичко атракция.Той е вятър който духа на където иска и когато си поиска.
-Ходят слухове,че вие дори сте искали да си обръснете главата наголо
-Да,аз отдавна исках да го направя.Много добре щеше да стане да използвам голата глава,за това дори и външно да се разли-
чавам от Корф. Но голата глава е много сложно да се снима,тя постоянно "блика" и трябва много да я пудрят.Затова намерихме
други външни атрубути.Например оставих си брада,сложих си обица,даже златен зъб исках да си сложа,но тук пак се срещнах
с противодействието...
-Също "блика"?
-Само за себе си!Но разбира се това са само външни причини,възникна опасение че зъбът може да убие обаянието на персонажа.
-Обикновенно над филма работи един режисьор а в Талисманът на любовта са няколко:телевизионен,режисьор на актьорите...
Не е ли тръдно с такова кличество началници?
-В момента актьора не зависи само от режисьора,той зависи и от оператора,от звукооператора,от монтажера,който тако може
да промени киното,както в начало никой не е предполагал.Затова зависимостта на актьорската професия трябва да се приема
като даденост.
-Вие сте известен сериален актьор,но в киното да ви видим е голяма рядкост.С какво е свързано това?
-Просто не ме търсят!
-Как?Съвсем?
-Търсят ме, разбира се, но не често.Аз не се надпреварвам за пълнометражни,а ми предлагат различно...Според мен скоро
ще излезе филма Блаженная(щастлива) на Сергей Струсовскии,в която изиграх една от главните роли.Грозовые ворота(портата
на ветровете)на Андрей Малюков за чеченската война.Грях е да се жалваш на съдбата.
-А вие бихте ли се съгласили на интересен проект за немного пари?
-Всеки човек е длъжен да обеспечава семейството си.Но ако проекта е интересен-защо не?Например някой дебютант,вчерашен
студент е написал интересен сценарии,намерил е немного пари,което е много сложно за един дебютант,и гори от идей за голямото
кино.Този филм безусловно,ще стане за него рубикон,пропуск в голямото кино.На мен също може да ми заблестят очите
-По ваше мнение,защо сега сериалната продукция се ползва със такъв огромен успех?
-Защото страната ни е в упадък.Интересите с които е напълнен човешкия живот,за съжеление се свежда до това,да се върнеш
от работа и да седнеш на дивана пред телевизора.В нашата страна има много пенсионери за които,сериала е отдушник в техния
труден живот.РАзбира се има и други причини,но не такива ужасни каквито аз сметнах.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
User avatar
SladUranka
Posts: 163
Joined: Tue 01 Aug 2006, 15:23
Location: Русе,Болгария

Unread post by SladUranka »

Image

След сериала Бедната Настя в него се влюбиха хиляди телезрителки но и десетки режисьори престанаха да го възприемат като
сериозен актьор.Изигравайки пилота във филма Перегон,Даниил Страхов реабилитира в киното

-Как попаднахте във филма Перегон?
-Позвъниха ми от Петербург асистентката на режисьора и ме покани да се запозная с Александър Рогожкин,косите ми се изправиха
защото преди това гредах конкурсният рогожкин "Кукушка" и много ми хареса безкрайно.Когато тръгнах на среща в влака не спах
вълнувах се.Два часа поговорихме с Рогожкин за някакви глупости,но само не и за киното.За 15-мунитният ни разговор разбрах
че той е много по-умен от мен,образован и подозирах че ще му бъде скучно.После нямаше никакви проби останалия ден се разхож-
дах из Петербург.И вече по пътя за гарата асистентката ми позвъня и каза че съм утвърден.Ето така-през нощта да не спя,после
да поговоря и в кадър.
-За какво е филма?
-Само Рогожкин си знае за какво е киното.Той на всички обяснява така-"Филма не е за войната а за човека на войната"Макар че
това нищо не ни говори.Перегон това е кълбо с пержда и много нишки.На мен самия ми е интересно да видя филма в окончателния
вариант,защото главен герой в Перегон няма,главна сюжетна линия също.Александър Владимировеч нищо на никой не обясняваше.
Отношенията с Рогожкин се строяха по следната схема "Александър Владимирович кажете какво трабвя да правим?", "Ами...но..
Даниил вие сте умен човек,вие четохте сценария,там всичко е написано!!" Край на разговора
-Пълният ви списък е невероятен-на сцената сте били и Калигула,Чикатило.Това е плод на предложение?
-Когато ми предложиха да играя Чикатило аз нямах и от какво да избирам.сега може би бих се отказал.Същото с Бедната Настя.
След като започнаха снимките,познати хора издваха при мен на Мосфилм и казваха "Браво" но нали от това не можеш да избягаш.
Извинете моля ви но къкъв избор имах,когато ми предложиха участие в Бедната Настя това беше единствения шанс да изиграя
голяма роля,ако не беше тя незнам къде щяха да ме викат сега
-А в реклама за какво се снимахте?
-В нескафе?А какво беше тогава помните ли?Криза!Нямаше нито кино нито телепрограми.Аз току що пъстйпих в театър "Гогол"
Аз трябвашеда живея от нещо а парите за рекламата бяпа направо огромни.Такива договори на никого не предлагаха нито на ста-
рите съветски звезди,нито на новите.Рекламата само се появи на телевизорите и никой незнаеше как ще завърши това за актьора.
Ние знаехме че рискуваме.В течение на една година режисьорите реагираха на мен така "А Нескафе,довиждане"И аз се махнах от
рекламите.Впрочем извърших огромна грешка,защото след месец удари криза и едва пробуждащият се Мосфилм заглъхна окончателно.
Другите кито се снимаха в реклами продължаваха напред а аз останах.
-Защо при такъв дефицит на младите лица в пълнометражното кино вие попаднахте едва сега?
-(Иронично се смее)Не знам,може би не съм добър актьор,може би когато играх в Бедната Настя си наложих стил и се настройх
против себе си.
-А каква ви е репутацията в киносредата?
-Странна.Зная че много не ме обичат,считат че е сложно да се работи с мен и че се намесвам в процеса.Има и напълно противо-
положни мнения:че е интересно да се работи с мен,че съм мил добър.И едното и другото не е истина.
-Имате ли виждане за следващия ден,кой ще играете с кой ще се конкурирате,как ще ви запомнят?
-Въпроса е хубав но може да те подведе.Актьора трябва да мисли за това как да се продава след 5 години.Но безмислено-защо-то
неговата съдба е като фъртуна,която утре може да се обърне към теб.КЪде аз се виждам?Сега ме побиват хладни тръпки,зощото
никъде.Гледам на другите артисти който са мо-малки от мен-на Чадови на Настя Цветаева,Евгении Циганов-и виждам че им е леко.
те са устроени по друг начин.А нашето поколение на 30 е устроено между две епохи.Ние още помним и Брежнев но нямаме и отно-
щение към съветската власт,защото получихме паспорт когато вече нямаше нищо.Следващото след нас поколение започна вече да
се приспособява към реалността.А аз някога започвам да мисля че не сме нужни.Че ще дойдат повече подвижни "хора-оркестри"
те ще надпеят и наднатанцуват.А аз глезам на тях и разбирам че не мога да си общувам с тях,те са чужди непознати хора...
Хайде да свършим тази тема.
-Аз за друго питах.В киното всеки си има своя ниша.Какво е вашетно амплуа?
-На много им се струва че аз съм герой-любовник.На въпроса "Къде съм се снимал като герой любовник?"-Никъде!В Перегон не
съм герой,в Звездочет не съм герой в децата на Арбат също,а защо?Защого героя-любовник днес на никой не му е нужен.С времето
не е искан даден типаж.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
User avatar
Lina
Posts: 124
Joined: Tue 02 May 2006, 23:33
Location: Bulgaria

Unread post by Lina »

това май са всички негови статии, които съм превеждала :? като ги сложим така едни след други хич не изглеждат малко :D :wink:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
User avatar
SladUranka
Posts: 163
Joined: Tue 01 Aug 2006, 15:23
Location: Русе,Болгария

Unread post by SladUranka »

ок мило....ми аз ще сложа още малко които съм превеждала....всъщност незнам колко са ама се надявам поне едно две да има :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
User avatar
SladUranka
Posts: 163
Joined: Tue 01 Aug 2006, 15:23
Location: Русе,Болгария

Unread post by SladUranka »

Image
Image

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
User avatar
SladUranka
Posts: 163
Joined: Tue 01 Aug 2006, 15:23
Location: Русе,Болгария

Unread post by SladUranka »

Този актьор не оставя избор за режисьорите.Ето,той е идеал за мъжката красота,какъвто всяка жена рисува в мечтите си.Даниил
възприема спокойно това че го ролите му са на покорител на женските сърца.Амплуато вече е такова.
Ролята на Дмитрии в сериала "Винаги говори винаги"-беше първата ми голяма роля в киното,затова ми беше много сложно и страшно
-расказва Даниил.А във втората част ми се отдаде "да вляза в една река два пъти" но вече със съвършенно друго състояние на
душата,а и опита се прибави.

-Даниил не би ли безпокой това че хората ще започнат да бъркат геройте ви в "Бедната Настя" и в "Талисман на любовта" те при-
личат ли си в нещо??

-Отначало имаше такова опасение.Именно затова исках да променят външността ми в "Талисмана на любовта".Даже исках да се
обръсна нула номер но не ми позволиха,но ми оставиха брада.Но и характерите им са различни.Дронов е по-темпераментен от Корф.
-Кой ви е по-близък,назмениия и хладен Корф или Дронов?
-Трудно е да се каже.Аз съм все пак актьор,който испълнява ролята си.Корф ми е близък по това че е сдържан,а Дронов ми е
симпатичен като човек.Той е авнтюрист и заядлив пътешественик,любимец на дамите.Много интересен персонаж,според мен.Но не е нужно да бъркат Даниил Страхов с измисления Дронов.
-А в какви кинопроекти вмомена сте заети?
-Снимам се в два филма.Блаженная(Щастлива)-това е пълнометражен филм с дебютанта режисьор Сергей Страусовски,в филма със
работно название Грозовые ворота(Портата на ветровете)-от Андрей Малюков,играя военен.Роля на нееднозначен човек ,в случая
офицер,който не го обичат.Някакъв генералски син.
-Избавен?
-Да това е мнението на другите.В резултат всичко се оказва съвсем друго.
-А първия филм?
-Блаженная се снима по оригиналния сценарии на самия режисьор,така че това е авторско кино-от началото до края.Какво ще се
получи,засега е трудно да се каже.Това е история на момичета не от "днес"аз играя един от погубителите на тези момичета.
-Ще се снимате ли в продължението на Бедната Настя?
-Надявам се,че не.
-Има ли роля която вие считате особено удачна.
-Ако трябва честно да кажа,опасно е когато това започва да се случва.Може да му се стори че може всичко и е дошъл неговия
звезден час.А сега ок нещо ти се отдава един път не е задължително да се повтори.Нали актьора не работи с желязо,той работи
със своите психофизичеки данни.А човешкият огранизъм е непредсказуем,затова съм благодарен на съдбата че не ми е дала поводи да се чувстав могъщ.Аз и досега съм като на "люлка".Този интерес който проявяват към мен сега зрителите и журналистите не
означава че със мен всичко е наред,че мога да се успокоя и да си почивам.Знапред дано да имам още дълъг път,и много за
преодоляване.
-А имате ли любими роли?
-Две са:-Николай Аблеухов от Петербург,Андей Белов и Платонов от Безотсовщина...Петербург ми е първия спектакъл след като
свършех Шукинското училище,ние и досега го играем,макар че вече минаха 6 години.Безотсовщина в миналото студентски спектакъл
рядко можеш да го видиш в театър Гитис.Макар че актьорите се разбягаха по другите театри много ми се иска тази постановка да
живее.Снимал съм се в много сериали но ако говорим за резултативно кино,всички тези роли по моя преценка не се явяват сериоз-
на заявка.
-Какво е най-сложното в актьорската професия?
-С една страно излизане от собственото АЗ,умението да се превъплащаваш в други хора.Но за да изиграеш други ти добре трябва
да знаеш себе си.Път към себе си.
-Даниил какви качества в приятелите си цените повече от всичко?
-Всички мои приятели са ми от детството и юношеството.С годините се променяме,но обичаш човека не за това че е хубав или има
някакви неземни качества а простото че го има.
-Сега ако имахте възможност някъде да отидете да си починете къде бихте отишли?
-Бих се върнал в Испания...или във Великите Луки...където постоянно ме вика приятелят ми на лов.По скоро там бих отишъл.За да
не слушам никой и нищо.Далеч от цивилизацията,където няма телевизор..А испания е чудесно място за плажно безделие,там живеят
удивителни открити доброжелателни хора.там всичко е толкова просто че когато се върнеш в Москва е обидно:у нас всичко е толко
ва сложно.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
User avatar
Lina
Posts: 124
Joined: Tue 02 May 2006, 23:33
Location: Bulgaria

Unread post by Lina »

Image

Даниил Страхов

Главозамайваща кариера, любовта на милиони момичета, огромно количество предложения...Да, той е такъв.Страстен, фатален герой, намиращ се във вечно търсене.Повторението на сериала "Бедната Настя" кара момичетата просто да се прилупят към екраните.Ролята на Владимир Корф прекрасно подхожда на Даниил.Можеш ли да си представиш на негово място друг актьор? Така е, и ние не можем! А "събазнителният потенциал" на Даниил Страхов е бил признат и на официално равнище- през 2001 година той получи гран-при на фестивала Чайка в номинацията "фатален мъж" (Дориан Грей в спектакъла "Портретът на Дориан Грей")

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
User avatar
Lina
Posts: 124
Joined: Tue 02 May 2006, 23:33
Location: Bulgaria

Unread post by Lina »

Image

Image

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
User avatar
Lina
Posts: 124
Joined: Tue 02 May 2006, 23:33
Location: Bulgaria

Unread post by Lina »

Героят Даниил Страхов

Актьорът Даниил Страхов отново надена униформа- лятната куртка беше сменена от кителът (лятна униформа) и шинелът.След редица сериали- "Бедната Настя" и "Децата на Арбат"- дойде ред и на истинското кино.Страхов получи главната роля във филма на Александр Рогожкин "Перегон".In Style се опита да изясни какво мисли любимецът на жените, "героят с магнетическо отрицателно обаяние", за истинските мъже, самоиронията, любовта и Холивуд.

-Пречи ли ви фамилията?
-В какво може да ми попречи? С външността ми всичко е наред, а герой "със страхове" предизвиква по-голямо внимание и уважение у руските зрители, а още повече- у руските зрителки, отколкото просто красива обложка без история.Моите сериални герои- и Корф в "Бедната Настя" и Шарок в "Децата на Арбат" са такива.

-А вие какъв сте?
-Аз съм самоироничен.Иначе бих бил глупак.А аз не съм глупак! Не забравяйте да напишете, че подигравателно се смея...Аз съм мислещ човек, който постоянно служи на вътрешните си промени.

-Представям си как изглеждат свободните ви дни- вие на дивана, дъблоко замислен...
-Съвършено вярно.Лежа и си мисля.Понякога играя на компютъра.

-Побеждавате ли?
-На компютъра е трудно да не победиш.Ако не се получава миванаш на по-лесно ниво.А ако и там не стане- сменяш играта.

-Актьорството възрастово състояние ли е?
-Всичко зависи от това какво ще ми предложат.Ако е все едно и също срокът на актьорската ми биография ще бъде минимален.Във всеки случай разбирам, че актьорската професия- това не е професия.

-Боите ли се от бръчките?
-Не.Приветствам появяването им.В нашето кино са търсени само мъже над 35 години.А до тогава ги считат за детска градина.

-Ролята ви в "Перегон" зряла ли е?
-Да.Това е първият случай, в който вече не съм юноша.Аз съм началник на аеродрума.Имам минимално количество реплики.В повечето от сцените просто срещам и изпращам самоети.И тук там мало пуша, изпускам малко дим...

-Успяхте ли да летите?
-Летях като втори пилот.Не ми дадоха нито да управлявам, нито да пострелям.Беше даже малко скучновато.Поразиха ме истинските летци, които се снимаха там.Те летят на самолети от 40-те години, на тези консервни кутии.И всички сякаш имаха някакъв печат "истински мъж".

-Кой според вас е "най-истинският мъж" в нашето кино?
-Разбира се Щирлиц.Поразително е че след такава роля все още канеха Тихонов да се снима.Защото той за всички оставаше преди всичко Щирлиц.


-Вашето амплуа е "герой-любовник".Какво е да изобразяваш страст с момичета, които почти не познаваш?

-Истории от рода на това, че двама се целуват на снимачната пощадка, а след това не могат повече да се разделят един от друг звучат твърде холивудски.За да разкрие своя пашкул и да целуне партньора, руският актьор трябва да преодолее повече прегради, отколкото американският му колега.С годините възниква професионализъм- просто отиваш и се целуваш.Но все пак неловкостта остава- ние сме нормални хора.

-И все пас-искате ли да играете в Холивуд?
-Акцентът е нещо неизкоренимо , и повече от роля на някой руски негодник няма да получа.Но пък вече съм изиграл толкова руски негодници, че защо да не опитамБ

Яна Жиляева
In Style, ноември 2005

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
User avatar
Lina
Posts: 124
Joined: Tue 02 May 2006, 23:33
Location: Bulgaria

Unread post by Lina »

Image

Image

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links