Bulgarian fans

Поговорим на родных языках / Speak your native language here!

Модераторы: English Admin, Модераторы

Аватара пользователя
SladUranka
Сообщения: 163
Зарегистрирован: Вт 01 авг 2006, 15:23
Откуда: Русе,Болгария
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение SladUranka »

започвам с едно интервю което се казва "Все приходит под грифам секретно " превода е на Тина


Всичко минава под думата "секретно"



Даниил Страхов несъмнено е фаворит. Даже тези, които не са видели нито една серия от Бедната Настя и имат едва смътна представа за какво става въпрос в Талисман на любовта, със сигурност не са могли да не забележат този млад мъж, с аристократична външност, прекрасни маниери и неописаема харизма. Днес той е един от най-желаните мъже в съвременното кино и театър, един от най-талантливите актьори. И ние, естествено, не можахме да го подминем.

- Образът на барон Корф вече завинаги е свързан с името ви.
- Но сега всички следят съдбата на героя ми в Талисман на любовта (канал СТС)

- А вие самият гледате ли сериала?
- Задължително. Специално записвам всяка серия и после я гледам. Занимавам се с това не заради собствено удоволствие, не заради отдих, както правят зрителите. За мен това е част от работата ми - правя го, за да оценя работата си и да разбера, че трябва да направя много повече, за да стане по-добра. На този проект ни е предоствена прекрасната възможност да се учим и да оправяме грешките си в движение и я грях ако пропуснеш такава възможност. Днес си направил нещо, а още утре можеш да видиш на екрана грешките си.

- Какви емоции преобладават - положителни или отрицателни?
- По природа съм песимист. Това винаги е било двигател в живота ми. Въобще рядко са актьорите, които получават удоволствие от това, да се видят на екрана, естествено, ако не са като Нарцис - самовлюбени. Такива актьори, естествено, има, но аз - слава Богу, не съм от тях. Така че, често казано, да се гледам на екран не ми носи особена радост, по-скоро се старая да се уча от грешките, които съм допуснал по време на игра.

- Славата носи ли ви удоволствие?
- Всеки, който се захваща с тази професия, го прави заради славата. Не мога да си позволя да бъда писател, заключен в стаята си, на своето бюро, пишещ уверено и знаейки, че е гений и ще го запомнят. Нямам такава възможност. Актьор съм и ако днес не покажа това, на което съм способен, няма кога.
- Тъжите ли за някакви изпуснати шансове?
- Знаете ли, към своите роли, аз се отнасям достатъчно спокойно - в смисъл нямам "идея фикс", да изиграя Ромео и само него. Тези роли, които ми предоставят, също са добри - някои приемам, от някои се откзавам. Но няма герой, който непременно искам да изиграя, например Ромео. Ромео, по-скоро, аз никога няма да изиграя - не съм на 14, 15 или 20.

- Вярно ли е, че в Талисман на любовта всички каскади сте изпълнявал сам?
- Самата истина. Но не знам дали да се гродея с това, или не. Честно, не се чувствах особено комфортно тогава.

- Не беше ли по-добре да вземете дубльор?
- Не, докато имам сили и здраве, ще правя всичко сам.

- Какво още освен здравето, можете да жертвате заради работата?
- Жертва - това е странно понятие. Работата може да ти доставя такова удоволствие, че заради нея да си готов да пожертваш почти всичко.

- Кога за последен път имахте цял ден вкъщи?
- Пресметнах - един. Толкова съм зает покрай АМЕДИЯ и театрите... Често взимам в пътешествията си Маша, поне там да сме заедно.

- Обичате ли да пътувате?
- Да, но повече по работа се случва да пътувам. Скоро снимахме в Киев - невероятен град . В сравнение с Москва, той е европейски град.
- Всички ли места, където сте бил, ви удивяват?
- Не. Холивуд въобще не ми направи впечатление.

- А Париж? Покори ли ви?
- Да. Но Барселона ми направи по-силно впечатление.

-Имате ли любими места в Москва?
- Обичам да се разхождам по булевард Гогол. Свързан е със студенстските ми години, наблизо живеят приятели.

- Какви са мечтите ви?
- Няма да ви кажа! Това минава под думата "секретно". Има желания, които в даден момент са недостижими.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
Lina
Сообщения: 124
Зарегистрирован: Вт 02 май 2006, 23:33
Откуда: Bulgaria

Непрочитанное сообщение Lina »

аз започвам с това :D даже е смешно, но то е последното и ми е под ръка :D

Изображение

Даниил Страхов смени имиджа си

Актьорът ("Бедната Настя"), сменил ефектната дълга коса с къси бодлички, призна "Неотдава попаднах в авария и във възприемането ми на света стана прелом.Затова реших да се променя и външно"
Последний раз редактировалось Lina Ср 06 сен 2006, 05:15, всего редактировалось 1 раз.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
Lina
Сообщения: 124
Зарегистрирован: Вт 02 май 2006, 23:33
Откуда: Bulgaria

Непрочитанное сообщение Lina »

Изображение

Изображение

Изображение

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
Lina
Сообщения: 124
Зарегистрирован: Вт 02 май 2006, 23:33
Откуда: Bulgaria

Непрочитанное сообщение Lina »

Изображение

Изображение

Изображение

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
Lina
Сообщения: 124
Зарегистрирован: Вт 02 май 2006, 23:33
Откуда: Bulgaria

Непрочитанное сообщение Lina »

Изображение

Изображение

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
Lina
Сообщения: 124
Зарегистрирован: Вт 02 май 2006, 23:33
Откуда: Bulgaria

Непрочитанное сообщение Lina »

Даниил Страхов.Инстинктът на ловеца



Редакцията на списанието буквално е залята от писма с молби да разкажем за Даниил Страхов, изпълнителят на ролята на Владиир Корф в сериала "Бедната Настя".По мнение на зрителите и читателите той е един от най-желаните мъже в съвременното кино и театър.


-Приятно ли е да осъзнаваш, че за теб мечтаят няколко хиляди жени?
-Не мисля за това и никога не съм мислил.Разбира се за мен е приятна изненада, че ерсонажът, който изиграх в сериала, стана толкова популярен.

-Не ви ли харесва, че ви наричат герой-любовник?
-Считам, че героят-любовник не е много необходим сега в руското кино.Въобще в средите на младите талантливи артисти са много малко тези, които работят в амплуато на герой-любовник.Времето сега навярно е такова.А аз като актьор съм търсен повече като герой с отрицателно обаяние.


-А Корф
?
-Разбира се, Корф е серцеед (не можах да намеря подходяща дума за превод- мисля, че се разбира какво значи :) ).Но се стремя да намеря в него и други черти, за да е интересно на зрителите да о гледат в продължение на много месеци.


-На какво са готови заради вас почитателките?

-Не обичам думата "почитателки".Зрителите, които харесват работата ми, проявяват различно емоциите си.Някои се обясняват в любов, други кретекуват.Всички хора са различни.

-Актьорът е човек с публична професия.Веднъж избрал такава професия, навярно е предполагал, че ще бъдете пред очите на всички.Тогава защо актьорите казват: "Ах, как се изморих от почитатели, от журналисти! Как ми омръзна всичко!"Не е ли това лукавство?
-Възможно е.Но актьорите също са хора.Те също ядат, пият, спят, обичат.Понякога им се иска да влязат в магазин, да се разходят по уицата, да отидат на кино така, че никой да не ги забележи.Хората, постъпващи в театрални вузове до края не си представят какво е това постоянно да си на показ.Затова тези, които са избрали тази професия трябва да бъдат честолюбиви.И да не се оплакват от съдбата, ако им е дала шанс.

-Но ако съдбата не го подмине, този човек става звезда...
-Звездите са на небето.А когато казват за човек, че е звезда, то, поне на мен така ми се струва, те престават да виждат човека в него.Самото понятие звезда някакси превръща човека в блестяща субстанция, лишена от човешки качества.

-Считате ли себе си за добър актьор?
-Този въпрос трябва да адресирате към зрителите.Считам, че има още много на какво да се уча.

-Американската актьорска школа, в частност, дава на човек набор от еталони, с помощта на които той играе тези или онези емоции, не пропускайки и през себе си.Школата на Станиславски, обратно, учи да преживееш тези емоции.Коя школа ви е по-близка?
-Вие навярно познавате американската актьорска шкоа по-добре от мен.Надявам се с годините да не се изморя и работата ми да не се състои от штампи.Трябва да знаеш мярката.Пре Станиславски имало актьор, който намирайки се на сцената така се заигравал, че постоянно падал в оркустъра.Константин Сергеевич си мислел: гений ли е той или идиот? Дълго мислил, а след това разбрал, че въпреки всичко той е идиот.Затова считам, че актьорството- това е игра.Но не трябва много да се заиграваш.

-Някои артисти след спектакъл дълго не могат да дойдат на себе си, преживяват истинска истерия.Как излизате от роля?
-При мен е имаше моменти, когато ме тресеше след спектакъл и не можех да заспя до сутринта.Имаше такова нещо след "Платонов".Често заспивам чак като се съмне.Навярно всички, не само актьорите, трябва да умеят лесно да превключват.

-А вие как превключвате?
-Нямам рецепта.Мога да пия и валериан, и чашка водка, и да поиграя на компютър, и да погледам телевизия.

-Чух, че се увличате от лов?
-Да! В мен дреме инстинкта на ловеца.Когато имам някоко свободни дни с един приятел отиваме във Великие Луки.Ловуваме основно патици.

-Вие хазартен човек ли сте?
-Да, но предпочиам да не играя на пари.

Іимате ли кумири в професията?
-Има актьори, от които се старая да се уча на професията си.Но не си създавам кумири.Помня че в 3 клас се опитах да приличам на един съученик- събирах марки, значки.Но разбрах, че това не е мое.

-Във връзка с това сложни и бяха отношенията ви със съучениците?
-Винаги съм имал приятели, независимо от това, че интересите ни често са били съвсем различни.


-Страдате ли от депресия?

-Най-често изпадам в депресия когато нещо не се получава в работата ми.Когато разбираш, че тук си можел да играеш и по-добре...

-Т.е. трябва да се самосъжаляваш?
-Не.Това не води към нищо добро.И не трябва да се надсмиваш над своите слабости.

-По-често слушате разума или сърцето?
-В работата ми преобладава повече разума, отколкото чувствата, но бих искал двете да са в хармония.

-А актьорската професия не предполага ли повече емоционалност, отколкото разум?
-Зависи как се отнасяш към това.Колкото по-хармоничен е човек, толкова по-ярко се разкриват неговите възможности в актьорската професия.

-Радвате ли се на успехите на другите?
-Разбира се, но в последно време не обичам да ходя на театър като зрител.Не мога да гледам на спектаклите отстрани, не мога да се успокоя.Започвам да отбеязвам всички детайли-каква задача е постави режисьорът, как са играи актьорите.И когато е разбирам как е направено много се мъча.Но и много се радвам, когато не разбера как е напраено.С киното всичко е по-просто.Ако гледаш екшън просто се наслаждаваш.А ако е сериозно кино и не разбереш как е заснето, то пускаш отново касетата и започваш да гледаш отначало.Разнищваш всички детайли.Аз например никога не съм разбирал Тарковски.Не оспорвам, разбира се, че филмите му са гениални, но не ги чувствах.Те не ме "грабваха".И неотдавна случайно включих "Андрей Рубльов" и не можах да се отделя от екрана.Веднага видях колко бестящо е направено, колко обмислен е всеки кадър, всеки къс лента, всеки детайл, всеки милиметър от кадъра.Бях просто в шок.

-Кой от спектаклите ви най-много ви харесва?
-Получавам удоволствие от всички спектакли, които играя и се надявам че ще ги играя колкото се може по-дълго.

Списание "Сериал", март, 2004

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
SladUranka
Сообщения: 163
Зарегистрирован: Вт 01 авг 2006, 15:23
Откуда: Русе,Болгария
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение SladUranka »

Изображение
Изображение



Александър Рогожкин снимал ново кино-Перегон:1943 година,американците преплуват,през Аляска със боини самолети на Чукотка,заедно с това -любовта на амeриканска авиаторка и рwски офицер ,както и ескимоси които се чудат " защо един човек стреля друг ,ако не го яде после " Total Film се срещна със Даниил Страхов който изигра главната роля -капитан Левсневский

-Даниил,предложението да се снимате във филм на Рогожкин неочаквано ли беше?
-Когато ми позвъниха от Питера асистента на актьорите Наташа Титова каза "Рогожкин иска да се запознае с вас "
аз много се развълнувах.Много ми харесва филмът "Кукувица", аз не мога да се похваля с такива пълнометражни филми, и затова такова предложение от такъв режисьор ме зарадва много.Цяла нощ във влака не спах.
-Когато отидохте при Рогожкин на срещата имахте ли някаква представа за сценария?
-Не, сценария получих на обратния път за Москва.Най-интересното за целия снемачен период беше ,че Рогожкин не ми отдели нито една секунда от времето си .Първите три седмици аз изобщи не знаех ,какво трябва да правя на площадката,затова на за всичките ми въпроси за ролята Рогожкин ми казваше "Даниил ти си умен човек,В сценария всичко е написано " Аз разбрах че найстина не съм глупак,затова трябваше сам да взимам решения.И затова съм много благодарен на Рогожкин
-На какво ви научи той?
Александър Владимирович ми показа съвършенно друг тип режисьори и ме застави да играя по различен начин.Ето,да кажем,Андрей Ешпай с когото работих на "Дети Арбата"всичко прави "стъпало по стъпало".А Рогожкин няма за какво да се залови.Той толкова много зна за филма си и мисли ,че и другите трабва да знаят не по-малко.той няма нито време нито желание да го обсъжда.Сценария е драматургически съвършен-там има всичко,затова него можеш да го развиеш във всяка страна главното е да разбереш ,как го вижда Рогожкин.
-Как разбирахте ,какво му е нужно?
-Започнах да се влеждам в неговото обкръжение,да гледам как си общува,как познават неговото настроние, и постепенно но интонация заложена в " сладващия кадър"започнах да разбирам какво иска.В някакъв момент аз се отпуснах и започнах да получавам от това удоволствие.
-Когато снемкети свършиха,Рогожкин все пак каза ли ви "Браво Даня"
-Рогожкин просто казва "Следващия кадър"
-Разкажете за вашият герой капитан Левснескии.Сложоно ли беше физически да го изиграете
-Не,от самолета не съм скачал,с акваланга не съм се се гмуркам-това беше за децата от " Лов на пирани"(смее се)
На мен ми беше трудно да работя над филма ,защото за цялото време почти нищо не се случваше с моя герой.Той е класически началник на летището(впрочем снемахме на Колския полуостров) които ходи от ъгъл в ъгъл , посреща и изпраща самолети ,отдава чест.Личните мотиви се появяват близко към финала.
-Филмът е най-неочаквания филм за войната.Вие знаехте ли нещо за тизи събития?
--Аз не подозирах ,че на нашият фрон ще има толкова много американска техника-съветските СМИ силно понижаваха цифрите.За собствената си роля не трябваше да изучавам някакви специални документи-в сценария беше всичко.За да изиграеш"Вишневата градина"можеш да отидеш във Мелихово,а можеш и да не го правиш-не е факт че това ще ти помогне.В даден случай аз разбрах че не е нужно да ходя в Мелихово.
-Даниил в "Перегон" изглеждате някакси необичайно-по-пораснал.Това значи ли че с младежите-любовници вече е свършено.
-Зарадва ме това,че мога да бъда различен-надявам се,това да го забележат още някой освен мен и вас.Писна ми вече да слушам на 25-вие сте още млад ,а на 30-вие сте вече стар.
В това време нашите връстиници изглеждат по възрастни ,от нас сега.Войната променя човека външно, застарява.Аз именно от това се оттласквах.Интересно по време на снимките аз бях дначително по-голям-нищо специално не правех, но с моя органидъм нещо се случваше.Роберт Де Ниро за своят роля във " Бесен бик" специално се промени с 30 килограма,но ето аз сега не мога да правя безразлични погледи,а с радост говоря ,че съм способен.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
SladUranka
Сообщения: 163
Зарегистрирован: Вт 01 авг 2006, 15:23
Откуда: Русе,Болгария
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение SladUranka »

АктЬора Даниил Страхов,изиграл в"Перегон" на Александър Рогожкин,лейтенант Левснивскии,разказва за своята работа над проекта.
-Болшинството персонажи от филма носят имена на реални пилоти.А вие какво знаете за своя герой?
-Честно да ви кажа,аз за първи път чух за това,ние некога с Александър Владимирович не сме говорили на тази тема.Разбира се мога да кажа,чи ние сме приятели с Левсневский -сходни създания.Ние си имаме свойте слабости,своите достойнства и своите недостатъци.
-Ние знаем,че Рогожкин не прави проби, разговаря с актьорите.Как се случи всичко?
-Звънна ми асистента по кастинги и ме повика в Петербург,където ми предтоеше да се срещна с Рогожкин.Аз веднага бях предупреден,че той не прави проби а просто общува с хората.Това силно му удиви,все пак не много режисьори избират актьорите си така.Аз бях в невменяемо състояние,всичко плуваше прид очите ми:нощта не спах във влака.Но е видно ,че този блуждаещ поглед не подкупи Александър Рогожкин
-Как се готвихте за ролята?
-Първо:всичките разговори на артистите за това,че много се готвят за филма не винаги съответства на действителността.И второ подготовката в някой случай не прилича на истината.Едно нещо е да намериш накаква същност на ролята, съвсем друго-да се обучиш на конкретни професионални навици.Ако,например,трябва да играеш парашутист,разбираемо е че не е лошо да се потренираш.Моята роля не изискаше някакви полотирания,затова нищо извънредно не ми се наложи да правя.
-Вие точно казахте "Аз нямам много реплики и имам ной-много снимачни дни"
-Да,действително моят герой и твърде мълчалив.Той е един от тези които се занимават с ръководеща длъжност-По голямата част от снимачните дни аз трябваше убедително да мълча в кадър.Курсове,които учат на подобни навици,не съществуват,иначе обезателно щях да отида.Затова,за да се получи всичко правдоподобно,трябваше да се доверя на режисьора.
-Впрочем,какъв е Александър Владимирович на снимачната площадка?
-Рогожкин е мълчалив.Ето такава сложна задача:да изиграеш мълчалив герой с мълчалив ржисьор.
-Много режисьори не обичат импровизацията на снимачната площадка.Как стоеше тази работа на снимките на Перегон?
-Рогожкин също не обича импровизацията,но сценария беше толкова съвършен,че на мен нищо не ми се наложи да приправям.Но помислете,аз не правя никакви реверанси.Просто този сценарии е довършено литературно пройзведение,обмислено до най-малкия детайл и не се нуждае от допълнителни изменения.Както във всяка пиеса всичко си е на мястото.Въобще ми се струва,че Александър Рогожкин не е способен на диалог с актьорите.Това не е хубово,но не е и лошо,а просто негова особенност.И на мен ми беше приятно да работя по такъв начин.Разбира се,на никой друг режисьор не съм се доверявал толкова колкото на него.
-Във филма прасето Куза става олицетворение на дружбата между народите.Как се държеше на прощадката?
-Работата е в това,че прасет работеше без мен.Аз го видях твърде бегло,когато го носеха за да бяга по тревата.
-Имаше ли някакъв епизод който не ви се отдаде от пръв път?
-Ние започнахме да снимаме в Мурманск финалните сцени.Тогава аз не напълно разбирах героя.По сюжета с него се случва душевно срив,за това че нужната имоционална вълна още не беше намерена, в края на снимачния период ни трябваше да снимаме този епизод още веднъж.
-Каго какъв ще определите жанра на Перегон?
-На афишите е написано,че това е трагикомедия.Но моят герой е по-скоро драматичен.За съжаление,от заснетия материал успях да видя само моите сцени,и ми е много любопитно как ще изглежда филма в завършен вид.В него има огромно количество герой и пресичащи се линии.
-А вие критично ли се отнасяте към своята работа?
-МноголАко аз се отнасях по-просто,маята работа щеше да е по-лека.Това даже е хубаво,че аз още не съм видял филма и ще го гледам заедно със всички:ако играта ми не ми хареса,много силно го преживявам
-Всеки актьор си има собстевно амплуа,в зависимост от това какава роля му предлагат.Има ли такъв образ,който все още не сте пробвали?
-Ще ми бъде интересно да изиграя абсолютен положителен герой. На кастингите на руската киноиндустрия греши с определени шаблони и прочитайки следващият сценарии аз зная,че ми предлагат да играя злодей.Винаги ми предлагат да играя антангонисти.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
Lina
Сообщения: 124
Зарегистрирован: Вт 02 май 2006, 23:33
Откуда: Bulgaria

Непрочитанное сообщение Lina »

Изображение

Изображение

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
Lina
Сообщения: 124
Зарегистрирован: Вт 02 май 2006, 23:33
Откуда: Bulgaria

Непрочитанное сообщение Lina »

Изображение

Изображение

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
Lina
Сообщения: 124
Зарегистрирован: Вт 02 май 2006, 23:33
Откуда: Bulgaria

Непрочитанное сообщение Lina »

НЕБЕСЕН КАПИТАН


Това лято Даниил Страхов обещава да стане главен секссимвол не само на сериалите, но и на голямото кино- на големия екран излиза военната драма на Александър Рогожкин "Перегон", кйдето актьорът изигра началника на военния аеродрум- влюбен капитан с пронизващи сини очи.



До 30-годишния си юбилей той намери място в мечтите на момичета от 15 до 75 години.Срещнахме се с него в павилионите на киностудиото "Медиа сити", където той някога е снимал телероманите "Бедната Настя" и "Талисман на любовта", донесли му популярност.От предишните декорации не е останала и следа.Да, и в живота на Даниил, заменяйки сапунените опери, дойде сериозното кино.Близката премиера- военната драма "Перегон" от създателя на нашумелия "Кукушка".

Даниил Страхов: Според Рогожкин това не е филм за войната.По-скоро за човека на война- бил той летец или местен жител.Сценарият вмести в себе си толкова много сложни преплитания, че разбрах: само един човек би могъл да знае за какво за какво е този филм- режисьорът и автор на сценария.

Gala: Но вие навярно сте обсъждали с него филма, своята роля?
Даниил Страхов: Нямаше никакъв анализ, какъвто обичайно правят режисьорите.Усвояването на материала Рогожкин прекратява още от началото.Защо да се губи време? Той знае какво иска от артистите, операторите- от целия екип, за да въплъти своя замисъл.


-В такива ситуации е необходимо безгранично да се довериш на режисьора...

-Да, трябва да се превърнеш във вода, вливаща се в съд, чиято форма не знаеш.Трябва да се отпуснеш- нещо, което никога по-рано не съм правил, не съм умеел и не съм обечал да правя.Но в един момент почувствах в себе си желание и възможности - и отведнъж престанах да се мъча с ненужни за актьора въпроси.За какво е филма? Какво иска от мен режисьорът? Как е построено действието? Можеш за себе си да приемеш това, което ти е угодно, но режисьорът стои на монтажни стол и ще построи всичко така, както му е нужно.Да се доверяваш е не по-малко сложно отколкото сам да управляваш.Такава работа, като тази с Рогожкин, все още не съм срещал през живота си.

-Вие практически изведнъж се "изстреляхте" на театралната сцена (т.е. постигнахте големи успехи- моя бел.).Не ви ли е обидно, че народната любов дойде след участието ви в сериали?
-Няма за какво да се обиждам- всички гледат телевизия, а на театър ходят съвсем малък процент от хората.Това не е нито добре, нито зле, а просто даденост на нашето време.

-Във вас има ли вътрешно разделение- това е изкуство, а това- занаят?
-Трудно е да се каже.В тетатъра се правят само ???(барахла)? Хората гният за нищожни заплати.Това изкуство ли е? Съмнявам се.На сцената или на площадката можеш да си кажеш, че взимаш участие в нещо значимо, но ще бъдеш разочарован.Разделението, което съществуваше между кино и телевизия, преди не означаваше че второто е срамна и долнокачествена работа.Това, което се прави в момента, е за съжаление направено през пръсти и само заради рейтинга.А ако се случи и нещо достойно, то или минава незабелязано, защото не е обичайния формат, или яростните PR-кампании отрано предизвикват провал.

-Зарадва ли ви нещо от последните телевизионни проекти?
-Разбира се, "Децата на Арбат", в което и самият аз се снимах, и което, според мен, беше една честно и истинска работа.Към книгата човек би могъл да се отнася по разичен начин, но филмът, който снима Андрей Ешпай, надскача рамките на черно-бялото, тип зебра, представяне на героите.В частност моят герой- Шарок- не абсолютен негодяй, а слаб човек, който се бои да направи избор.Жалко, че поради бюджетни затруднения филмът не достигна до този финал, който бе заложен по сценарий.

-А какво мислите за многочислените екранизации на класиката?
-Признавам, че това не е безполезно в дадения момент.Разбираемо е- започнахме да четем по-малко.Съдя и по себе си- нерядко вместо четенето предпочитам някакъв друг начин за прекарване на времето.Четенето- това все пак е вътрешно изразходване, работа, а наоколо има толкова съблазни и развлечения.

-Има ли нещо, от което да се срамувате?
-Да се срамувам- не.В крайна сметка не съм работил през пръсти.Но актьорът е зависимо същество.Можеш достойно да участваш в проест, който да се провали и ще те плюят заедно с всички, независимо, че не си се проваил там- ще е закопаят заедно с останалите....От интервю на интервю ставам, струва ми се, стар мърморко- все повече и повече говоря за това, как всичко е лошо.

-Но все пак има ли и нещо хубаво? Например сега говорят за възраждане а руското кино.
-Не бих говорил за възраждане на руското кино, а по-скоро за изграждане на друго кино, за което все още знаем твърде малко.Тръгнали сме по пътя на американизация на изкуството, макар че се опитваме в тези милиони да вожими някаква душа.Говори се, че в момента в Мосфилм 300 филма са в процес на заснемане- показателно за това, че киното става изгодо вложение, което е добре.

-Отзивите ви за киноиндусрията и телевизията са доста критични.А когато избрахте актьорската професия осъзнвахте ли какво ви очаква?
-Как е възможно на 17 години да осъзнаваш нещо?Освен ако не си израсъл в дом за деца и не си станал един малък възрастен.Аз бях московско момче, пълен наивник, който като по чудо постъпи в театрален институт.

-Но защо именно в театрален?
-Исках слава и пари.И колкото и да е странно ги получих.Как се казваше? Страхувайте се от желанията си...


-...защото понякога се сбъдват.

-Съвършено вярно.А когато се сбъднат, най-често, това...

-Не е съвсем това?
-Да.Не е съвсем това, което си очаквал, когато си постъпвал.И съвсем не е това, за което си мечтал в апогея на илюзиите си в театралното училище.Добрите актьори в Русия са засипвани с кал.И хлябът ни не е толкова сладък, колкото изглежда.В театъра истинските режисьори работят, по правило, със свои ученици.Киното- това е изобщо нещо неуловимо, непредсказуемо- като съдбата.Сериалната работа осакатява душата и вреди на репутацията.Това, че Рогожкин ме взе, говори само за това, че той плюе на стереотипите.Но това не значи, че съм изтеглил печелившия билет и тепърва всичко ще се промени.Може съдбата да ми каже: "Искаш ли Страхов? Опитай! Хайде, вземи!" а аз да взема и да не смогна да се справя.Не е това, че на 30 години изведнъж станах толкова мъдър.Просто прави каквото и да е, а нещата ще се подредят някак.



Досие: Роден е на 2 март 1976 в Москва.1993 постъпва в Школа-студио МХАТ, но след година се мести в театралното училище Щукин.По време на обучението си за първи път се снима в киното- във филма на Борис Бланк "Кариерата на Артуро Уи.Нова версия" (1996).1998 получава премията "Московски дебют" за ролята си в спектакъла "Петербург" на театър Гогол.Актьор с много разнообразни амплуа.Сред тях са десетки театрални роли- принц Марокански ("Венецианският търговец", 1999),маниака Чикатило ("Наказанието на Чикатило", 2000), и Дориан Грей (за тази роля през 2001 е номиниран за "Чайка").От 2003 Страхов започва активо да се снима в сериали.Сега на сметката на актьора има повече от 20 телевизионни и кино работи.Женен е за актрисата Мария Леонова.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
Lina
Сообщения: 124
Зарегистрирован: Вт 02 май 2006, 23:33
Откуда: Bulgaria

Непрочитанное сообщение Lina »

Изображение

Изображение

Актьорът е роден на 2 март 1976 година.След завършване на средно училище е приет в школата- студио МХАТ.След година се премества в Щукинското театрално училище.

1997- приет в трупата на театър Гогол.
2001- става актьор от театъра на Мала Бронна

Лауреат на фестивала "Московски дебюти" за сезона 1997-98 в номинацията за най-добра мъжка роля.Получил гран-при "Чайка 2001" в номинацията "фатален мъж".Приз за най-добра мъжка роля на международния фестивал на театралните училища във Варшава през 2001г.

Любими спектакли:
-Най-любимите ми работи са "Петербург" и "Приворотное зелье".

Театрални работи:
"Петербург"
"Дванайста нощ"
"Венецианският търговец"
"Наказанието на Ч)икатило"
"Платонов" ("Безотцовщина")
"Портретът на Дориан Грей"
"Театър-убиец"
"Калигула"
"Приворотное зелье"


За желанието да станеш режисьор:
-На нас актьорите това идва наум на всеки втори.Главното е да оцениш своите възможности и да разбереш: ако не можеш да живееш без това навярно трябва да се пробваш, а ако можеш да съществуваш и без него, не е нужно.Аз засега мога да живея без това.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
Lina
Сообщения: 124
Зарегистрирован: Вт 02 май 2006, 23:33
Откуда: Bulgaria

Непрочитанное сообщение Lina »

Изображение

Изображение

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
Lina
Сообщения: 124
Зарегистрирован: Вт 02 май 2006, 23:33
Откуда: Bulgaria

Непрочитанное сообщение Lina »

Независимо от това, че Даниил вече два месеца се снима в Киев (в сериала "Търговци"), да убедим актьора да побеседва с нас се оказа не от най-леките неща."Представете си, само за последната година съм дал повече от 70 интервюта, и това са само тези, които помня.Мислех, че съм разказал всичко за себе си.",- оправдава се Страхов.Въпреки това в една топла юлска вечер по време на почивката между снимките, Даниил "капитулира".



Бедният Корф влезе в търговията



[size=11pt]
Не ми е нужен холивудски край
[/size]


-Не мина много време от края на най-грандиозния и най-успешния телевизионен проект "Бедната Настя", където вие изиграхте Владимир Корф.Всички актьори вече са си отдъхнали от лудешкия график и един от друг.Но, признайте си, последния снимачен ден навярно сте съжалявали, че всичко е свършило?

-Ако трябва да съм честен, последния снимачен ден не чувствах нищо друго, освен пустота.При това тя беше такава всеобхващаща пустота, която включваше в себе си и тъга, и радост, и маса други емоции, която в резултат на сбора на всичко това ставаше равна на нула.Всички бяха много уморени.

-А не тъгувате ли по снимачната група, успяхте ли да се сприятелите с някой от колегите си на снимачната площадка?

-Случи се така, че още преди снимките на "БН" добре познавах Петя Красилов, който играеше Миша Репнин.Ние рядко се срещахме, но когато това се случеше винаги бяхме много радостни, че се виждаме отново.А на снимките на "БН" се превърнахме в истински приятели, всички сложности и беди (заедно и с радостите) на това кинопроизводство, не успяха да разрушат нашите приятелски отношения.Ние с удоволствие се виждаме и сега, вярно, сега съм тук, и затова не можем да общуваме.Но ако Петя ми позвъни и ми каже: "Даня, имам нужда от помощта ти", аз с радост ще откликна.Надявам се, че той може да каже същото и за мен. (усмихва се)

-Даниил, слушах, че баща ви и сестра ви живеят в Америка.Не бихте ли искали да се преместите по-близо до роднините си и да опитате щастието си в Холивуд?

-Познанията ви за семейството ми, признавам си, ме удивиха.Дори не знам какво да отговоря...А относно Холивуд мога да кажа: работата е там, че не владея английски език, а това значи, че желанието ми или нежеланието ми да се снимам в Холивуд се свежда практически до нула.Макар че не бих се отказал от някой страхотен филм, но само ако ми предложат роля...без реплики.(смее се)Въобще въпроси от рода на това защо руски актьор не може да направи кариера в Холивуд винаги са ми били смешни.То е очевидно.

[size=11pt]
Как работата е победила играта
[/size]


-Паралелно с "Настя" вие се снимахте в още няколко проекта, един от които е "Децата на Арбат".Вашата роля в този филм принципно отличава ли се от ролята ви в "БН"?

-Независимо от това, че не получих ролята, в която исках да се въплътя, работата ми много ми хареса.Мечтаех да играя Саша Панкратов, но режисьорът Андрей Эшпай ме утвърди за ролята на Юрий Шарок.В книгата той е абсолютен негодяй, такъв "генетично заожен" злодей.Въпреки това в процеса на работа ние с Андрей Эшпай кроихме персонажа по съвсем друг начин, не така, както е описан в романа на Рыбаков.Не знам дали Шарок се е получил или не, за това ще съдят зрителите.

-Знам, че сте щели да ходите заедно с руския сборен отбор на форт Боярд, но са ви поканили да се снимате в Киев в сериал и вие сте се отказали от Боярд?Не е ли обидно? Макар че вашата екранна жена, Инна Гомес, толкова добре игра в "Последният герой"? (това явно е някаква подобна на Форт Боярд игра?)

-Когато ме поканиха да отида се съгласих, но след това постъпи предложението от Киев.А доколко работата е по-мажна от развлеченията, към които се отнася и участието във Форт Боярд- пред мен този въпрос не стои.Само няма да виждам Петя Красилов няколко месеца.Нищо по-страшно.(усмихва се).А що се отнася до "Последният герой", мисля, че това е по-сложна игра от Форт Боярд.В последната няма такива физически и психически натоварвания като в "Последния герой", затова участието в нея е по-скоро възможност да видиш другорите си по нещастие и да преживееш нещо ново.(смеем се заедно)

[size=11pt]Аз не съм Ромео[/size]

-Разкажете нещо за своя герой в "Търговци".

-Честно казано не ми се иска да говоря още, защото работата все още не е приключила.В момента върви монтажът, а скоро ще озвучаваме.Но щом настоявате така да бъде- с две думи- играя млад талантлив учен, за който е в сила проблемът за невъзможността на хората на науката в днешно време да се заниват с нея, и който се преориентира към бизнеса.Минава през различни стадии, постига определен успех и се връща към науката, което по принцип се явява по-скоро приказка.(смее се)Мисля, че жанра на този филм може да се определи именно като приказка.

-При такава заетост в киното четох, че успявате да играете и в театъра и да ходите на гастроли.Кой последен спектакъл с ваше участие бихте препоръчали на вашите почитатели да гледат?

-Разбира се "Ромео и Жулиета" в постановка на Роберт Робертович Стуруа.Спектакълът ще бъде показан не само в Русия, но и в близката чужбина.

-А вие кого играете? Ромео ли?

-Не, за Ромео съм вече старичък. (смее се)В този спектакъл играя Парис.Разбира се тази роля в "Ромео и Жулиета" се счита за провална.Затова, защото е такава неинтересна и малокалибрена.Но ние с режисьорът се опитахме да направим тази роля друга.Моят Парис не е глупав и самодоволен млад човек, който от време на време се появява в пиесата и постоянно иска нещо или му трябва нещо,- при нас той е доста интересен персонаж.

[size=11pt]Мечтая да се срещна с жена ми[/size]

-Интересно какво гледа най-популярният телевизионен актьор по телевизията, когато му попадне свободна минутка?

-Нищо не гледам.Обикновено прекарвам цялото си свободно време у дома на изключен телевизор.

-Сам?

-Не, защо сам? Заедно с жена ми, тя се казва Маша и е актриса.

-Тя снима ли се в киното или играе само в театъра?

-Маша се снима много, но не в пълнометражни филми, а в едносерийни телевизионни филми.Един от тях е "Обикновени дни", много добър филм, с Анатолий Белы и Маша в главните роли.Що се касае до сегашните и работи- тя неотдавна се снима в един сериозен филм, чието име все още не знам, защото не е измислено.Имаше само работно заглавие, но какво ще бъде то впоследствие не знам.


-А у вас не възниква ли желанието да поканите жена си в проектите, по които самият вие работите?Или точно обратното- не искате да се снимате заедно, защото семейството и работата са две различни неща, който по-добре да не се смесват?


-Придържам се към мнението, че да работим един с друг е полезно и интересно.Но не мога просто така да отида при ежисьора и асистента по кастинга на актьорите: а не искате ли освен мен във филма да вземете и жена ми?Съгласете се, че това звучи глупаво и странно.Обикновено преди началото на снимките се подбира определен актьорски състав, на чието формиране не влияе нито един от актьорите.Но бих се радвал някога съдбата да ни среще с Маша на снимачната пощадка.


-А сега един въпрос, която интересува огромна част от хората: кога започват симките на продължението на "Бедната Настя"?


-Честно ли? Не знам.Също не знам и кой от актьорите ще остане в проекта и кой- не.

В този момент извикват Даниил на снимачната площадка- почивката е свършила, но актьорът успява да пожелае на читателите на "Сериал" на прощаване:
- Искам да благодаря на всички читатели затова, че са могли да дочетат това интерю до края: значи то с нещо ги е заинтересувало.Много ви благодаря за това и всичко хубаво!

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
Lina
Сообщения: 124
Зарегистрирован: Вт 02 май 2006, 23:33
Откуда: Bulgaria

Непрочитанное сообщение Lina »

Изображение

Изображение

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость