Balkan fans

Поговорим на родных языках / Speak your native language here!

Модераторы: English Admin, Модераторы

Аватара пользователя
maracro
Сообщения: 288
Зарегистрирован: Пн 29 май 2006, 23:50
Откуда: Split, Croatia
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение maracro »

Eeeejjjj.... Jaga ma ne kužim niti ja uvijek šta pišem (ha..ha..) ali mislim da je to onako simpatično.
Mene jedino brine kako se ove ostale cure više ne javljaju,jeli to slučajno ili............. :?: :?: :?:
Aaaa.... ta scena ufffff...... pa ono kad veli da neće predlagat ženidbu Lizi jer kao ono sviđa mu se druga ajoooojj......i ono na kraju kad ona kaže njemu na izlazu iz radne sobe "nadam se da će ti ta žena jednom uzvratit osjećaje" ajmeeeeeee.....
Je slažem se sa tobom u svezi DS i ista stvar je kod mene kad se spomene Rusija ja prvo vidim našeg Danyu. Pa ja sam zbog tog čovijeka odnosno zbog naše omiljene serije BN kompletno promjenila način razmišljanja u odnosu na taj narod ,njihovu povijest ,kulturu itd. Jeli vidiš šta mi je Danya napravio od života,malo me "kultivira" i opet velim hvala mu radi toga.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
vanjini
Сообщения: 42
Зарегистрирован: Сб 11 мар 2006, 15:42
Откуда: Bihac, Bosnia and Herzegovina

Непрочитанное сообщение vanjini »

Lično mislim da 99.9% gledatelja(da ne kažem samo gledateljica) prati BN samo zbog Daniila. Ne kažem da serija nije dobra, ali je činjenica da je on glavni protagonist, i uopće najbolji ruski vaneuropski produkt.
A on mi je prekrasan zbog te neobične ljubavi prema Ani. Ono, boji se prvo sam sebi priznati, a onda i Ani. Ali on puuuno više priznaje onim pogledom, riječima, gestama (sjetite se samo prve epizode kad mi ono ruka kliiiizi polaaaaaaaaako, :oops: :oops: :twisted: a najradije bi je zgrabio, ili Salomee :P :shock: , kad joj ljubi stomak kao pomalo, ali strastveno...), ali mi je definitivno najljepši bio onda kada ju je prosio, pa kada se sav zbuni i onda vikne :GOSPODI, ŠTO ETA???
I slažem se-ne znam kako neko može biti blizu njega i ne zaljubiti se? :shock: :oops:
VLADIMIR+ANA=VOVANA

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
maracro
Сообщения: 288
Зарегистрирован: Пн 29 май 2006, 23:50
Откуда: Split, Croatia
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение maracro »

Sad ćeš se ti meni smijati moj miško ali ja imam jednog kuma koji je obožavao gledat seriju samo radi Karla Modestovića i "tvog" Zabulaeva.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
vanjini
Сообщения: 42
Зарегистрирован: Сб 11 мар 2006, 15:42
Откуда: Bihac, Bosnia and Herzegovina

Непрочитанное сообщение vanjini »

Fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj :wacko:
Bljak bljak bljak...
Jel ti to mene zezaš pošto znaš kako sam "oduševljena" njegovom pojavom. Fakat je u cjelosti odbojan (kao lik, a ne kao čovjek).
A sa druge strane, naš je Danya neeeeeeeeoooooddoooooljiiivvvvv :oops: :oops: :roll:
VLADIMIR+ANA=VOVANA

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
sanja
Сообщения: 48
Зарегистрирован: Пн 22 авг 2005, 19:37
Откуда: serbia

Непрочитанное сообщение sanja »

Boze sto je Volodja provaljivao u pretprosloj epizodi :" Ponekad mi savest padne u hibernaciju " , onda za Zabalijeva " u pravu si ,umirace polako " i ono kad se i Misa nasmejao " da li su svi na onom svetu tako razumni " :headbang: :headbang: :ah: . Komentari su jednostavno vrh .Jago spremi se sad ce tabor sa svim zanimljivim dogadjajima u njemu :tongue:
Ali ipak prave stvari dolaze tek od prvog poljupca u biblioteci .

jel neko gledao Doktora Zivaga sa Olegom Mensnjikovim u glavnoj ulozi? Ja sam nazalost SBB i hvatam samo NTV Mir :cry:

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
RedMoon
Сообщения: 183
Зарегистрирован: Вс 14 авг 2005, 20:00
Откуда: bgd

Непрочитанное сообщение RedMoon »

jel neko gledao Doktora Zivaga
oleg menshikov/chulpan khamatova :roll: koliko sam ja pratila sve sto stize from russia via satelite :roll: nisam sigurna da su to prikazivali
ali znam i meni se gleda :wink:
vishe zbog olega nego zbog zhivaga :lol:

o strahovu i mnoogim drugim opsesijama http://p104.ezboard.com/fbalkanskiforumfrm15

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
Teuta
Сообщения: 648
Зарегистрирован: Вт 17 май 2005, 00:07
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение Teuta »

"Gorozovye vorota" - baš sam napisala gore, na tobožnjem ruskom - uopće mi se nisu svidjela. Previše plošno, ideologizirano, tanka priča... Lik Pankratova čak je (oprosti, Danja) donekle i suvišan; kažu neki da žale kada pogiba, a ja ostajem ravnodušna iako ga glumi Daniil. Nešto tu nije u redu, ili sa serijom ili sa mnom (zlobnici će izabrati b-odgovor). Svidio mi se lik komandira Dronjina, tj. ne lik nego oblik u koji je upakiran taj lik (zgodan glumac).

"Zvezdochet" - propustila nekoliko epizoda pa ne mogu kompetentno komentirati, ali Danja mi je tu baš srcu prirastao. Glavni lik - kojega glumi V. Vdovičenkov - nije me se nešto ludo dojmio. Ali, kažem, teško je komentirati ako si gledao samo parcijalno.

"Vsegda govori vsegda 2" - simpatično, radnja u naše doba, Daniil prekrasan i živčan, djevojka mu Nadezhda komična, tu je i Tomka iz "Brigade"...

Za "Deti Arbata" već sam rekla da su izvrsni, prekrasni, romantični, da je Čulpan Hamatova kraljica; moram ih uskoro opet gledati! Daniil jako dobro odigrao svoju ulogu negativca, prokazivača koji na koncu bude i sam "pojeden" od Revolucije...

Općenito uzevši, ruski su glumci izvanredni, za razliku od naših, hrvatskih (počeli su se malo popravljati doduše).

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
vanjini
Сообщения: 42
Зарегистрирован: Сб 11 мар 2006, 15:42
Откуда: Bihac, Bosnia and Herzegovina

Непрочитанное сообщение vanjini »

Popravljaju se, ali možeš li ti jednog uopšte porediti sa, recimo Danyom? Naravno da ne. Iako su ok, ipak su još daleeeeeko od ovih.
A kada govorimo o kvaliteti njihove glume-i Bogu je plakati. Uzmite npr. Ljubav u zaleđu, ne znam jeste li gledali kada je Nina bila u zatvoru i ovako ide dijalog;

Mare: Marko, Nina je u zatvoru.
On: A je li?
:shock: :shock:
VLADIMIR+ANA=VOVANA

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
enya
Сообщения: 291
Зарегистрирован: Вт 24 май 2005, 13:16
Откуда: Beograd

Непрочитанное сообщение enya »

:shock: :puppy: :ah: :wacko: :blink:
gospodi!!teuta,shto sluchilos?!ti ploho chustvuesh sebya??
revnodushna na d.s.???ljudi ovo je za opshtu uzbunu!
da li je apokalipsa pochela?
od svih ljudi ti da ga izdash...c,c,c :sleep:
:mrgreen: :mrgreen: :tongue: :P
[+zamisli kako bi bilo da ga nema...shta bi to bilo?cheta dobrih ljudi?pa,mora da postoji neki "negativac"...koji ce da pogine za dobrobit svih-{ovo poslednje+-} ]
btw.meni su se svidela "olujna vrata"....i likovi i sve
&samo da znash,sasha je moj! :snoffs: :grumpysad:
ovo drugo nisam gledala...a nadeyus budu :wink:
+"neki" bi ovde sad stali u odbranu cro. glumaca[posebno onih koji vode kviz :lol: :lol: :tongue: ]a,ja sam gledala zaledje...maja zhupan :headbang: [a i malek nije losh :wink: ]sve u svemu ne mislim da su loshi....

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
Teuta
Сообщения: 648
Зарегистрирован: Вт 17 май 2005, 00:07
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение Teuta »

Enya milaya, unatoč tvome šaljivom pa i podrugljivom tonu, moram odgovoriti ozbiljno jer si me pogodila u... ne znam u što:
eto pravda, ya ploho chuvstvuyu sebya. Da ne hochu govorit' ob etom. :( :( :(

Izdala Daniila? Ja sam tip izdajice; često izdam i sebe samu, a kamoli druge! :roll: Danya je lijep i sve, ali lik mu je u GV za neku stvar! Mislim - što reći o tom liku? Kakav je? Tko je? Za koji je kua tu? Zašto bih ga ja trebala žaliti? A i film je patetična ruska patriotska splačina! (Ne mogu ovako oštro gore među Ruskinjama! 8) ) Isto bih rekla i za sličan hrvatski film. Ili je meni jednostavno dosta rata, i uživo i na filmu? Redatelj GV jednostavno je izvjesio nekoliko parola umjesto stvaranja umjetnosti (parole: "ovo su čuvari vašega sna", "mali ljudi postaju veliki junaci", "osobni animoziteti moraju biti prevladani kada domovina zove", "na bojištu se stvaraju vječna prijateljstva" itd.). Vrlo slično nekim američkim ratnim brljavljenjima, a bogme nije nevažno spomenuti da su svagdje Amerikanci agresori koji terorizmom što su ga sami proizveli opravdavaju svoj krvavi trag što ga ostavljaju po kugli zemaljskoj (u GV ista je situacija, tu su Rusi u tuđoj zemlji). Nije čudno što su GV dobila nekakvo priznanje za patriotizam, bljuv!

Uostalom, možda je i drukčije. Ja sam GV gledala nakon "Deti Arbata", a to je odlična serija i zato su mi se GV možda učinila lošijima nego što to doista jesu.

Glede hrvatskih glumaca: govorila sam samo o mlađoj generaciji hrv. glumaca, a starija generacija (primjerice, Fabijan Šovagović, Rade Šerbedžija itd.) jako je dobra. Među njima ima i pravih genijalaca, kao što su ta dvojica koju sam spomenula.

I za kraj, bolno pitanje razgraničenja: je l ti to misliš da ama baš svaki Saša na svijetu pripada imenno tebi, pa bio on bijel ili crn? E pa, čekaj malo, oko Saše Dronjina još ćemo se poigrati. Do istrage vaše ili naše, što bi rekao Njegoš! :P

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
enya
Сообщения: 291
Зарегистрирован: Вт 24 май 2005, 13:16
Откуда: Beograd

Непрочитанное сообщение enya »

:lol: :lol: :lol:
pa,da.tako sam ja nekako to shvatila,chim se neko zove sasha-mora biti moj :lol: 8) :wink: nekako sam razvila afekciju prema tom imenu[stvarno ne znam zashto :roll: ]
:P
e,ne znam shta bih rakla za gv,malo mi je too much da ulazim u neka politichka pitanja i ratnu psihologiju[+ne bih poredila ruse sa am. :twisted: i njihovim izigravanje svetskog pandura+trpanje nosa u sve i svashta i toliko toga]...ipak sam ja light&funny :wink: a,i opchinjena sam rusima pa,ako i vuchem malo na "svoju" vodenicu...mora mi se oprostiti.
ali,ako pogledash njima je 90% filmova na temu rata[ako ne chak i vishe]a ovo drugo je varijacija na temu,gde ako nije o ratu onda se bar glavni lik vratio iz rata ili se rat negde odvija za vreme radnje...i u svakom sl. provlachi se na neki nachin.pa,pogledaj koliko samo imaju filmova sa tamatikom iz IIsv.rata :shock: :roll: i to novije produkcije.....da poludish!josh kad sam skoro za dan pobede[brate,tad su ih sve pustili!!!] videla kako je neki lik rekao da i treba da se snimaju takvi filmovi,da maldi ne zaborave! ...??!!!?? :shock: :shock: :shock: pa,ne znam,stvarno,kad da zaborave... :? da,eto,ni meni taj tip pucachine bash ne pashe previshe...
...ali me to naravno ne sprechava da gledam :lol: ovih se dana spremam za "9 rota",vidim da je dobio neke silne nagrade[ukljuchujuci i ove nove mtv]...ali,sachekajmo svi moj sud :D
8)

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
vanjini
Сообщения: 42
Зарегистрирован: Сб 11 мар 2006, 15:42
Откуда: Bihac, Bosnia and Herzegovina

Непрочитанное сообщение vanjini »

Hehe, sada sam gledala onaj dio kada se Volođa potuče sa Aninim učiteljem glume, pa kada oni razgovaraju. Jeste li primjetili kako smiješno kaže "Šiškin"? :D
By the way, zna li iko nešto više o BN2?
:?:
VLADIMIR+ANA=VOVANA

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
maracro
Сообщения: 288
Зарегистрирован: Пн 29 май 2006, 23:50
Откуда: Split, Croatia
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение maracro »

vanjini писал(а):Fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj :wacko:
Bljak bljak bljak...
Jel ti to mene zezaš pošto znaš kako sam "oduševljena" njegovom pojavom. Fakat je u cjelosti odbojan (kao lik, a ne kao čovjek).
A sa druge strane, naš je Danya neeeeeeeeoooooddoooooljiiivvvvv :oops: :oops: :roll:
Ja tebe zezat moj miško, nema šanse hmm....

Ma ja stvarno neznam šta je tako odbojno na tom dečkiću Zabulaevu. Baš je cool , muževan i čim ga ugledaš mora ti se dopasti :lol: :lol:
Последний раз редактировалось maracro Пн 12 июн 2006, 15:25, всего редактировалось 1 раз.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
maracro
Сообщения: 288
Зарегистрирован: Пн 29 май 2006, 23:50
Откуда: Split, Croatia
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение maracro »

Apsolutno se slažem sa Teutom u svezi našeg Danye u filmu GV i seriji DA. U seriji DA dominiraju Varja i Saša koji su maestralni a posebno Varja, dok Danyin lik je ufff... (naravno da mi to nije smetalo da uživam gledajućii ga).
Film GV je po meni tipični američki uradak, znači romantiziranje i veličanje svojih a omalovažavanje i gaženje drugih, što naravno meni OPET nije smetalo da uživam u jel...... a kad ono poginu "junački" aaaa... isto me štrecnulo u grudima.
Baš neku večer ja i moj mužek smo gledali taj film "9 rota"i nakraju smo komentirali kako je film zbilja odličan ali se vidi tu malo i onog američkog o čemu sam već govorila, i mogu reć da me podsijeća na GV (to je moje mišljenje).

A moja Enya to što ti veliš da je Teuta "izdala" Danyu pokazuje samo koliko je malo poznaješ ,za razliku od tebe ja sam imala ČAST osobno je upoznati i za nju mogu reći samo riječi pohvale , i njoj također mogu zahvaliti što me uvela u svijet Danila Strahova. Pa sam mišljenja da riječ "izdaja DS" jednostavno nemože ići uz ime naše Teute.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Аватара пользователя
maracro
Сообщения: 288
Зарегистрирован: Пн 29 май 2006, 23:50
Откуда: Split, Croatia
Контактная информация:

Непрочитанное сообщение maracro »

vanjini писал(а):Hehe, sada sam gledala onaj dio kada se Volođa potuče sa Aninim učiteljem glume, pa kada oni razgovaraju. Jeste li primjetili kako smiješno kaže "Šiškin"? :D
By the way, zna li iko nešto više o BN2?
:?:
E je stvarno je ono super izveo kao pogriješio mu ime pa ono se ispravlja i veli (ja ću kako se govori) "aaaaa.. vot tak Šiškin......."

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост
Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 10 гостей